Χάλκινο μετάλλιο στο Κύπελλο Ελλάδος στην Ξιφασκία

Το Σάββατο 10/10/2015 ολοκληρώθηκε στο ΟΑΚΑ το Κύπελλο Ελλάδος Ανδρών – Γυναικών στην Ξιφασκία.
Η παρουσία του συλλόγου μας ήταν δυναμική με τους αθλητές μας να αποσπούν μια σειρά από θέσεις στην τελική κατάταξη στο όπλο της Σπάθης Ανδρών : Ο Δημήτρης Καφαταρίδης κατέκτησε την τρίτη θέση, οΓιώργος Πάγκαλος την ενδέκατη, ο Κωνσταντίνος Κυρτσιάς, την δέκατη όγδοη, ο Βαγγέλης Σταθάτος, οΓιώργος Λάββας την τριακοστή έκτη και ο Αθανάσιος Σπηλιώτης στην τεσσαρακοστή.
Νικητής αναδείχθηκε ο απόφοιτος των εκπαιδευτηρίων μας Μάριος Γιακουμάτος.
Στη Σπάθη γυναικών η αθλήτρια μας Μαρία Μπουρδούκη κατέκτησε την δέκατη όγδοη θέση ενώ η Αρετή Λιαμή και η Χρύσα Τσαντσαράκη κατέκτησαν την εικοστή έκτη και τριακοστή δεύτερη θέση αντιστοίχως.
Εκ μέρους των ΕΚΓ θέλουμε να πούμε ένα μεγάλο Μπράβο σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες μας που συμμετείχαν στους αγώνες και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια!