11th Athens Swimming Cup 2016

Την Παρασκευή 4 και το Σάββατο 5 Μαρτίου 2016 η Αντιπροσωπευτική Ομάδα Κολύμβησης του σχολείου μας συμμετείχε στο Διεθνές Τουρνουά Κολύμβησης “11th Athens Swimming Cup 2016” που πραγματοποιήθηκε στο ACS of Athens.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος δεκαεπτά ιδιωτικά σχολεία από την Ελλάδα και το Εξωτερικό, με συνολική συμμετοχή 370 κολυμβητών.
Οι συμμετέχοντες αγωνίστηκαν σε δύο διαφορετικές ηλικιακές κατηγορίες, Junior (Στ΄ Δημοτικού έως Β΄ Γυμνασίου) και Varsity (Γ΄ Γυμνασίου έως Γ΄ Λυκείου). Το επίπεδο και στις δύο κατηγορίες ήταν πολύ υψηλό και όλοι οι αγώνες κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών.
Το σχολείο μας εκπροσώπησαν 22 μαθητές/τριες από την Στ΄ Δημοτικού, το Γυμνάσιο και το Λύκειο τους οποίους, θαυμάσαμε σε πολλούς τελικούς αγωνισμάτων.
Στο κλείσιμο της διοργάνωσης η εξαιρετική συνολική εικόνα και προσπάθεια όλων των συμμετεχόντων συνοδεύτηκε από σημαντικές διακρίσεις στο βάθρο των νικητών.

jpg00202020

 

                                                                                        ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

Αγώνισμα

 

 

Ονοματεπώνυμο

 

Χρόνος

 

Κατάταξη

50μ. Ελεύθερο – Α (Jr)Παπανδρέου Άγγελος Ιωάννης00:31.568
Μπελέσης Αλέξανδρος00:31.699
Τσώλος Ερμής00:33.1116
Βογιατζής Δημήτρης00:38.8534
50μ. Ελεύθερο – K (Jr)Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα00:33.3511
Ατζουλή Μελίσσα00:37.2125
Κουμπαρούλη Μελίνα00:37.8327
Σιβισίδη Μαρία00:39.3137
50μ. Ελεύθερο – K (Vr)Ζοφώλη Βικτωρια00:32.458
Σταυρίδου Σοφία Ελπίδα00:36.2321
100μ. Ύπτιο – Α (Jr)Στέφος Γεώργιος01:21.46ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Ύπτιο – Κ (Jr)Γιόκαρη Δανάη01:31.185
Ατζουλή Μελίσσα01:38.4314
50μ. Πρόσθιο – Α (Jr)Τσώλος Ερμής00:42.289
Μπελέσης Αλέξανδρος00:42.5210
Βογιατζής Δημήτρης00:49.2422
50μ. Πρόσθιο – Κ (Jr)Στέφου Ελένη00:39.794
Ναστούλη Αποστολία00:46.0316
Ηλία Βικτώρια00:46.9218
Γιόκαρη Δανάη00:48.0722
50μ. Πρόσθιο – Κ (Vr)Ζοφώλη Βικτώρια00:44.157
Μιχαλάκη Μαρία00:47.0212
Σταυρίδου Σοφία Ελπίδα00:47.2713
200μ. Ελεύθερο – Α (Jr)Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος02:22.60ΧΑΛΚΙΝΟ
Καλκάνης Αχιλλέας02:30.896
Στέφος Γιώργος02:33.099
200μ. Ελεύθερο – Κ (Jr)Στέφου Ελένη02:40.215
Κουμπαρούλη Μελίνα03:02.589
200μ. Ελεύθερο – Κ (Vr)Μιχαλάκη Μαρία03:07.489
100μ. Μ.Α. – Α (Jr)Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος01:13.72ΧΡΥΣΟ
Κουλουριώτης Νότης01:16.90ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Παπανδρέου Άγγελος Ιωάννης01:23.429
100μ. Μ.Α. – Κ (Jr)Σιβισίδη Μαρία01:32.1915
Ναστούλη Αποστολία01:33.0016
200μ. Μ.Α. – Κ (Vr)Ζερουνιάν Μαρία Χριστίνα02:46.87ΑΣΗΜΕΝΙΟ
200μ. Μ.Ο. – Α (Jr)Κουλουριώτης Νότης02:30.12ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Κωστάκος Κωνσταντίνος
Τσώλος Ερμής
Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος
200μ. Μ.Ο. – Κ (Vr)Ζοφώλη Βικτώρια02:25.684
Ζοφώλη Νιόβη
Σταυρίδου Σοφία Ελπίδα
Ζερουνιάν Μαρία Χριστίνα
100μ. Ελεύθερο – Α (Jr)Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος01:05.77ΧΑΛΚΙΝΟ
Παπανδρέου Άγγελος Ιωάννης01:10.118
Στέφος Γιώργος01:12.4910
Τσώλος Ερμής01:19.4020
100μ. Ελεύθερο – Κ (Jr)Ηλία Βικτωρια – Μαρία01:19.5312
Ατζουλή Μελίσσα01:25.4422
Κουμπαρούλη Μελίνα01:25.8123
Γιόκαρη Δανάη01:25.9624
Ναστούλη Αποστολία01:29.5629
100μ. Ελεύθερο – Κ (Vr)Μιχαλάκη Μαρία01:19.8113
50μ. Ύπτιο – Α (Jr)Καλκάνης Αχιλλέας00:34.96ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Κουλουριώτης Νότης00:35.714
Στέφος Γιώργος00:39.7910
Βογιατζής Δημήτρης00:40.7611
50μ. Ύπτιο – Κ (Jr)Γιόκαρη Δανάη00:40.988
Ηλία Βικτωρια – Μαρία00:41.5110
Ατζουλή Μελίσσα00:43.5918
100μ. Πρόσθιο – Κ (Jr)Στέφου Ελένη01:26.524
Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα01:37.1912
Ναστούλη Αποστολία01:39.2816
Σιβισίδη Μαρία01:40.7518
100μ. Πρόσθιο – Α (Jr)Τσώλος Ερμής01:37.9512
100μ. Πρόσθιο – Κ (Vr)Μιχαλάκη Μαρία01:46.2014
50μ. Πεταλούδα – Α (Jr)Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος00:31.86ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Καλκάνης Αχιλλέας00:35.716
Κουλουριώτης Νότης00:35.967
Παπανδρέου Άγγελος Ιωάννης00:39.1914
50μ. Πεταλούδα – Κ (Jr)Στέφου Ελένη00:40.019
Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα00:42.8517
Σιβισίδη Μαρία00:44.3322
Κουμπαρούλη Μελίνα00:46.4623
4×50μ. Ελεύθερο – Κ (Jr)Γιόκαρη Δανάη02:26.835
Ατζουλή Μελίσσα
Ναστούλη Αποστολία
Κουμπαρούλη Μελίνα
4×50μ. Ελεύθερο – Α (Jr)Καλκάνης Αχιλλέας02:15.355
Παπανδρέου Άγγελος Ιωάννης
Βογιατζής Δημήτρης
Στέφος Γεώργιος

 

Στους αγώνες συμμετείχαν τα παρακάτω σχολεία

ACS Amman
American Cooperative School of Tunis
American School of Kuwait
Cairo American College
Costeas-Geitonas School
GEMS World Academy – Dubai
Lincoln Community School of Ghana
St. Catherine’s
Vienna International School
American Comminity Schools of Athens
American School of Israel
Avgoulea-Linardatou
Campion School
Ellinogermaniki Agogi
German School of Athens
Nea Genia Ziridis
Universal American School of Dubai

 

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!

Log in with your credentials

Forgot your details?