12th ACS Athens International Swimming Cup 2017

Την Παρασκευή 3 και το Σάββατο 4 Μαρτίου 2017 η Αντιπροσωπευτική Ομάδα Κολύμβησης του σχολείου μας συμμετείχε στο Διεθνές Τουρνουά Κολύμβησης “12th ACS Athens International Swimming Cup 2017” που πραγματοποιήθηκε στο ACS Athens. Στους αγώνες έλαβαν μέρος 350 κολυμβητές από 12 χώρες και 17 σχολεία συνολικά.

Οι συμμετέχοντες αγωνίστηκαν σε δύο ηλικιακές κατηγορίες, τη Junior (Στ΄ Δημοτικού έως Β΄ Γυμνασίου) και τη Varsity (Γ΄ Γυμνασίου έως Γ΄ Λυκείου). Το επίπεδο και στις δύο κατηγορίες ήταν πολύ υψηλό και όλοι οι αγώνες κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι το τέλος.

Στο κλείσιμο της διοργάνωσης η εξαιρετική συνολική εικόνα και προσπάθεια όλων των συμμετεχόντων συνοδεύτηκε από δύο σημαντικές διακρίσεις, αποτέλεσμα των οποίων ήταν οι κατατάξεις όλων των κολυμβητών. Το CGS κατέλαβε τη 2η θέση της κατηγορίας Junior και την 3η θέση της Γενικής Κατάταξης.

 

Αποτελέσματα Τελικών Ατομικών Αγωνισμάτων

ΟνοματεπώνυμοΑγώνισμαΧρόνοςΚατάταξη
Ράπτης Πάρις (VR)200μ. Μ.Α.02:07.06ΧΡΥΣΟ
100μ. Ύπτιο00:59.65ΧΡΥΣΟ
50μ. Πεταλούδα00:26.08ΧΡΥΣΟ
Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος (VR)200μ. Ελεύθερο02:11.515η θέση
Σπυροπούλου Ιωάννα (VR)200μ. Ελεύθερο02:23.24ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Ελεύθερο01:06.49ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Στέφου Ελένη (VR)100μ. Πρόσθιο01:26.56ΧΑΛΚΙΝΟ
Μπέλεσης Αλέξανδρος (JR)100μ. Πρόσθιο01:24.96ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Ελεύθερο01:04.465η θέση
Καλκάνης Αχιλλέας (JR)50μ. Ύπτιο00:31.68ΧΡΥΣΟ
100μ. Ύπτιο01:10.48ΑΣΗΜΕΝΙΟ
50μ. Πεταλούδα00:32.174η θέση
Παπανδρέου Άγγελος (JR)50μ. Ελεύθερο00:28.38ΧΡΥΣΟ
100μ. Ελεύθερο01:01.88ΧΡΥΣΟ
Στέφος Γιώργος (JR)50μ. Πεταλούδα00:31.14ΑΣΗΜΕΝΙΟ
100μ. Μ.Α.01:13.554η θέση
Ατζουλή Μελίσσα50μ. Ύπτιο00:37.855η θέση
Ναστούλη Αποστολία50μ. Πρόσθιο00:41.814η θέση
Γιόκαρη Δανάη50μ. Ύπτιο00:36.16ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Ύπτιο01:24.625η θέση
Σπυροπούλου Ελένη50μ. Πρόσθιο00:41.45ΑΣΗΜΕΝΙΟ
100μ. Πρόσθιο01:28.45ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Αποτελέσματα Τελικών Σκυταλοδρομιών

ΟνοματεπώνυμοΑγώνισμαΧρόνοςΚατάταξη
Κουλουργιώτης Παναγιώτης4×50μ. Μικτή Ομαδική (JR)02:16.53ΧΡΥΣΟ
Καλκάνης Αχιλλέας
Παπανδρέου Άγγελος
Στέφος Γιώργος
Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα4×50μ. Μικτή Ομαδική (JR)2:33.83ΧΑΛΚΙΝΟ
Ναστούλη Αποστολία
Σπυροπούλου Δήμητρα
Σπυροπούλου Ελένη
Ατζουλή Μελίσσα4×50μ. Ελεύθερο (JR)2:18.115η θέση
Γιόκαρη Δανάη
Σιβισίδη Μαρία
Κουμπαρούλη Μελίνα

 

Αθλητές Ομάδας Κολύμβησης

Ανδρεάδης Εμμανουήλ

Βογιατζής Δημήτριος

Ζοφώλη Βικτώρια

Θεοφάνους Χριστόφορος

Κουλουριώτης Παναγιώτης

Κουφόπουλος Γεώργιος

Μηλιώνης Φίλιππος

Μπέλεσης Αλέξανδρος

Παπανδρέου Άγγελος

Ράπτης Πάρις

Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα

Σπυροπούλου Ελένη

Σταμούλη Αναστασία

Στέφου Ελένη

Τζεβελέκας Άγγελος

Ατζουλή Μελίσσα

Γιόκαρη Δανάη

Ηλία Βικτωρία

Καλκάνης Αχιλλέας

Κουμπαρούλη Μελίνα

Κωστάκος Κωνσταντίνος

Μουστάκη Αρετή

Ναστούλη Αποστολία

Πέτρου Δέσποινα

Σιβισίδη Μαρία

Σπυροπούλου Δήμητρα

Σπυροπούλου Ιωάννα

Στέφος Γεώργιος

Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος

 

 

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για τις επιτυχίες τους στους αγώνες !

Log in with your credentials

Forgot your details?