Την Κυριακή, 14 Μαΐου 2017, πραγματοποιήθηκαν οι Αγώνες Α.Σ.Ι.Σ. Κλασικού Αθλητισμού μαθητών/τριών Γ΄ & Δ΄ Δημοτικού στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων μας.
Το CGS εκπροσώπησαν 35 μαθητές/τριες όπου στο κλείσιμο της διοργάνωσης η εξαιρετική συνολική εικόνα και προσπάθειά τους, συνοδεύτηκε από σημαντικές διακρίσεις στο βάθρο των νικητών και πολλές συμμετοχές σε τελικούς αγωνισμάτων.
Αποτελέσματα Αγώνων Μαθητριών Γ΄- Δ΄ Δημοτικού
Αγώνισμα | Συμμετέχοντες | Θέση | Επίδοση |
Δρόμος 50 μ. (Γ΄) | Βυργιώτη Δώρα Στυλιανή | 2 | 00:08.40 |
Κυριάκου Δήμητρα | 6 | 00:08.67 | |
Δρόμος 50 μ. (Δ΄) | Στάση Άννα | 2 | 00:08.00 |
Δρόμος 600 μ. (Γ΄) | Παντελή Ζωή | 3 | 02:20.40 |
Μαγνήσαλη Ελένη Αναστασία | 10 | 02:32.70 | |
Δρόμος 600 μ. (Δ΄) | Άρη Σούζαν Άννα | 12 | 02:30.30 |
Άλμα σε μήκος (Γ΄) | Ευθυμίου Ιωάννα | 2 | 3,26 μ. |
Αδαμάκη Αναστασία | 3 | 3,16 μ. | |
Άλμα σε μήκος (Δ΄) | Ταραμπέλλα Αγγελική Claudia | 1 | 3,51 μ. |
Άλμα σε μήκος χωρίς φόρα (Γ΄) | Δεληγιάννη Μαρία Νεφέλη | 11 | 1,34 μ. |
Άλμα σε μήκος χωρίς φόρα (Δ΄) | Χαρίτου Ειρήνη Ελένη | 1 | 1,82 μ. |
Άλμα σε ύψος (Γ΄) | Φράγκου Εμμέλεια | 5 | 0,95 μ. |
Μπούρου Μαρία | 8 | 0,90 μ. | |
Ρίψη Vortex (Γ΄) | Γλυκοφρύδη Μυρτώ | 6 | 15,93 μ. |
Ρίψη Vortex (Δ΄) | Χατζή Παναγιώτα | 5 | 20,90 μ. |
Σκυταλοδρομία 4×50 (Γ΄) | Βυργιώτη Δώρα Στυλιανή | 1 | 00:33.25 |
Κυριάκου Δήμητρα | |||
Ευθυμίου Ιωάννα | |||
Αδαμάκη Αναστασία | |||
Σκυταλοδρομία 4×50 (Δ΄) | Στάση Άννα | 2 | 00:32.30 |
Χατζή Παναγιώτα | |||
Ταραμπέλλα Αγγελική Claudia | |||
Άρη Σούζαν Άννα |
Αποτελέσματα Αγώνων Μαθητών Γ΄- Δ΄ Δημοτικού
Αγώνισμα | Συμμετέχοντες | Θέση | Επίδοση |
Δρόμος 50 μ. (Γ΄) | Παπανικολάου Γεώργιος | 10 | 00:08.66 |
Νομικός Κωνσταντίνος | 11 | 00:08.72 | |
Δρόμος 50 μ. (Δ΄) | Κιζάνης Αναστάσιος | 6 | 00:08.19 |
Πάντος Κωνσταντίνος | 15 | 00:08.94 | |
Δρόμος 600 μ. (Γ΄) | Αρβανιτόπουλος Παύλος | 1 | 02:02.10 |
Σιβισίδης Νικόλαος | 11 | 02:20.80 | |
Δρόμος 600 μ. (Δ΄) | Διαμαντόπουλος Έκτορας Ορέστης | 8 | 02:07.10 |
Σωτηρόπουλος Γεώργιος Μιχαήλ | 12 | 02:12.40 | |
Άλμα σε μήκος (Γ΄) | Πολίτης Στέφανος | 1 | 3,78 μ. |
Κονανδρέας Κωνσταντίνος | 8 | 3,14 μ. | |
Άλμα σε μήκος (Δ΄) | Τσοπανίδης Μιχαήλ Αναστάσιος | 1 | 3,88 μ. |
Θειακούλης Δημήτριος Δημοσθένης | 11 | 3,32 μ. | |
Άλμα σε μήκος χωρίς φόρα (Δ΄) | Μήτσης Ιωάννης Μάριος | 8 | 1,65 μ. |
Άλμα σε ύψος (Γ΄) | Σκουτέλης Ιωάννης | 4 | 0,95 μ. |
Άλμα σε ύψος (Δ΄) | Ατζουλής Ίαν Ηλίας | 4 | 1,10 μ. |
Καλκαβούρας Παναγιώτης | 6 | 1,05 μ. | |
Ρίψη Vortex (Γ΄) | Κανελλόπουλος Δημήτριος | 6 | 26,50 μ. |
Μουρκάκος Κωνσταντίνος | 15 | 21,54 μ. | |
Ρίψη Vortex (Δ΄) | Μακρυγιάννης Δημήτριος | 3 | 36,90 μ. |
Αναγνώστου Στέργιος | 4 | 36,10 μ. | |
Σκυταλοδρομία 4×50 (Γ΄) | Αρβανιτόπουλος Παύλος | 4 | 00.33.31 |
Παπανικολάου Γεώργιος | |||
Νομικός Κωνσταντίνος | |||
Πολίτης Στέφανος | |||
Σκυταλοδρομία 4×50 (Δ΄) | Πάντος Κωνσταντίνος | 10 | 00.37.10 |
Τσοπανίδης Μιχαήλ Αναστάσιος | |||
Ατζουλής Ίαν Ηλίας | |||
Κιζάνης Αναστάσιος |
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!