13th ACS Athens International Swimming Cup 2018

Την Παρασκευή 2 και το Σάββατο 3 Μαρτίου 2018 η Αντιπροσωπευτική Ομάδα Κολύμβησης του σχολείου μας συμμετείχε στο Διεθνές Τουρνουά Κολύμβησης “13th ACS Athens International Swimming Cup 2018” που πραγματοποιήθηκε στο ACS Athens. Στους αγώνες έλαβαν μέρος 200 κολυμβητές από 9 χώρες και 13 σχολεία συνολικά.

Οι συμμετέχοντες αγωνίστηκαν σε δύο ηλικιακές κατηγορίες, τη Junior (Στ΄ Δημοτικού έως Β΄ Γυμνασίου) και τη Varsity (Γ΄ Γυμνασίου έως Γ΄ Λυκείου). Το επίπεδο και στις δύο κατηγορίες ήταν πολύ υψηλό και όλοι οι αγώνες κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι το τέλος.

Στο κλείσιμο της διοργάνωσης η εξαιρετική συνολική εικόνα και προσπάθεια όλων των συμμετεχόντων συνοδεύτηκε από σημαντικές διακρίσεις. Το CGS κατέλαβε την 1η θέση στη γενική κατάταξη, την 1η θέση της κατηγορίας Junior και την 3η θέση της κατηγορίας Varsity.

 

Αποτελέσματα Τελικών Ατομικών Αγωνισμάτων

ΟνοματεπώνυμοΑγώνισμαΧρόνοςΚατάταξη
Ράπτης Πάρις (VR)200μ. Μ.Α.02:08.90ΧΡΥΣΟ
50μ. Ελεύθερο00:24.47ΧΡΥΣΟ
50μ. Ύπτιο00:27.19ΧΡΥΣΟ
50μ. Πεταλούδα00:25.35ΧΡΥΣΟ
Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος (VR)200μ. Ελεύθερο02:05.62ΧΡΥΣΟ
400μ. Ελεύθερο04:20.81ΧΡΥΣΟ
Σπυροπούλου Ιωάννα (VR)200μ. Ελεύθερο02:23.72ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Ελεύθερο01:07.22ΧΑΛΚΙΝΟ
50μ. Πεταλούδα00:33.91ΧΑΛΚΙΝΟ
Στέφου Ελένη (VR)50μ. Πρόσθιο00:39.16ΑΣΗΜΕΝΙΟ
200μ. Μ.Α.02:54.44ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Πρόσθιο01:26.87ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Μπέλεσης Αλέξανδρος (VR)100μ. Πρόσθιο01:22.025η θέση
100μ. Ελεύθερο01:02.116η θέση
50μ. Ελεύθερο00:27.288η θέση
Κωστάκος Κωνσταντίνος (VR)50μ. Πρόσθιο00:36.77ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Πρόσθιο01:22.706η θέση
Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα (VR)50μ. Ελεύθερο00:32.566η θέση
50μ. Πεταλούδα00:40.166η θέση
Καλκάνης Αχιλλέας (JR)50μ. Ύπτιο00:30.96ΧΡΥΣΟ
100μ. Ύπτιο01:08.07ΧΡΥΣΟ
50μ. Πεταλούδα00:29.69ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Παπανδρέου Άγγελος (JR)50μ. Ελεύθερο00:26.63ΧΡΥΣΟ
100μ. Ελεύθερο00:58.88ΧΡΥΣΟ
50μ. Πρόσθιο00:36.29ΧΡΥΣΟ
Στέφος Γιώργος (JR)100μ. Μ.Α.01:08.79ΑΣΗΜΕΝΙΟ
100μ. Ελεύθερο01:01.13ΧΑΛΚΙΝΟ
50μ. Πεταλούδα00:29.82ΧΑΛΚΙΝΟ
Ατζουλή Μελίσσα (JR)50μ. Πεταλούδα00:33.55ΑΣΗΜΕΝΙΟ
50μ. Ύπτιο00:36.50ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Ύπτιο01:20.82ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Μ.Α.01:19.12ΧΑΛΚΙΝΟ
Ναστούλη Αποστολία (JR)50μ. Ελεύθερο00:31.08ΧΡΥΣΟ
50μ. Πρόσθιο00:38.39ΑΣΗΜΕΝΙΟ
100μ. Πρόσθιο01:27.10ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Γιόκαρη Δανάη (JR)50μ. Ύπτιο00:35.60ΧΡΥΣΟ
100μ. Ύπτιο01:17.71ΑΣΗΜΕΝΙΟ
100μ. Ελεύθερο01:13.305η θέση
Σπυροπούλου Ελένη (JR)50μ. Πεταλούδα00:33.04ΧΡΥΣΟ
200μ. Ελεύθερο02:30.53ΧΡΥΣΟ
100μ. Μ.Α.01:14.79ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Σπυροπούλου Δήμητρα (JR)50μ. Πεταλούδα00:33.68ΧΑΛΚΙΝΟ
100μ. Μ.Α.01:21.434η θέση
50μ. Πρόσθιο00:42.675η θέση
Κουμπαρούλη Μελίνα (JR)100μ. Πρόσθιο01:32.365η θέση
50μ. Ελεύθερο00:33.896η θέση
50μ. Πρόσθιο00:43.276η θέση
Κεραμιδάς Νικόλαος (JR)100μ. Μ.Α.01:26.207η θέση
100μ. Ελεύθερο01:13.2413η θέση
Βογιατζής Δημήτριος (JR)50μ. Πρόσθιο00:40.725η θέση
50μ. Ύπτιο00:37.405η θέση
Κεραμιδά Τζίλιαν Αργυρώ (JR)100μ. Ελεύθερο01:09.74ΑΣΗΜΕΝΙΟ
50μ. Πεταλούδα00:35.864η θέση
Σταμούδης Κωνσταντίνος (JR)100μ. Πρόσθιο01:26.875η θέση
50μ. Ελεύθερο00:33.7812η θέση
Στάσης Χρήστος (JR)50μ. Πεταλούδα00:41.8310η θέση
50μ. Ελεύθερο00:34.4414η θέση
Μαρνέρη Μελίνα (JR)100μ. Μ.Α.01:32.9212η θέση
100μ. Πρόσθιο01:39.596η θέση
Αβράμπος Νικόλαος (JR)50μ. Πρόσθιο00:46.1311η θέση

 

Αποτελέσματα Τελικών Σκυταλοδρομιών

ΟνοματεπώνυμοΑγώνισμαΧρόνοςΚατάταξη
Μπέλεσης Αλέξανδρος4×50μ. Μικτή Ομαδική (VR)02:00.51ΧΡΥΣΟ
Κωστάκος Κωνσταντίνος
Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος
Ράπτης Πάρις
Καλκάνης Αχιλλέας4×50μ. Μικτή Ομαδική (JR)02:10.67ΧΡΥΣΟ
Παπανδρέου Άγγελος Ιωάννης
Στέφος Γεώργιος
Βογιατζής Δημήτριος
Ατζουλή Μελίσσα4×50μ. Μικτή Ομαδική (JR)02:19.06ΧΡΥΣΟ
Ναστούλη Αποστολία
Γιόκαρη Δανάη
Σπυροπούλου Ελένη
Στάσης Χρήστος4×50μ. Ελεύθερο (JR)02:18.455η θέση
Αβράμπος Νικόλαος
Κεραμιδάς Νικόλαος
Σταμούδης Κωνσταντίνος
Κεραμιδά Τζίλιαν Αργυρώ4×50μ. Ελεύθερο (JR)02:15.424η θέση
Μαρνέρη Μελίνα
Κουμπαρούλη Μελίνα
Σπυροπούλου Δήμητρα
Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα4×50μ. Ελεύθερο (VR)02:08.44ΑΣΗΜΕΝΙΟ
Στέφου Ελένη
Σπυροπούλου Ιωάννα
Ναστούλη Αποστολία

 

Αθλητές Ομάδας Κολύμβησης

Αβράμπος Νικόλαος

Ατζουλή Μελίσσα

Βογιατζής Δημήτριος

Γιόκαρη Δανάη

Καλκάνης Αχιλλέας

Κουμπαρούλη Μελίνα

Κωστάκος Κωνσταντίνος

Κεραμιδά Τζίλιαν Αργυρώ

Κεραμιδάς Νικόλαος

Μαρνέρη Μελίνα

Μπέλεσης Αλέξανδρος

Ναστούλη Αποστολία

Παπανδρέου Άγγελος Ιωάννης

Ράπτης Πάρις

Σπηλιοπούλου Κωνσταντίνα

Σπυροπούλου Δήμητρα

Σπυροπούλου Ελένη               `

Σπυροπούλου Ιωάννα

Στάσης Χρήστος

Σταμούδης Κωνσταντίνος

Στέφος Γεώργιος

Στέφου Ελένη

Σωφρονιάδης Κωνσταντίνος

 

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για τις επιτυχίες τους στους αγώνες !

Log in with your credentials

Forgot your details?